ארכיון פוסטים מאת: admin

תמונה מצבות PIXABAY

5 טיפים והקדשות למצבות

הרגעים הכי קשים בחיינו זה כאשר אנחנו מאבדים את הקרובים אלינו. כאשר קורה המצב הנוראי מכל הדבר האחרון שאנחנו רוצים לבצע זה עיסוקים בקבורה וכן במצבה. המצבה מהווה בתור הזיכרון האחרון וכן העדות האחרונה לקיומו של הנפטר ובגלל זה עלינו לדעת לבחור את הכיתוב הטוב והמכבד ביותר וכן את החומרים הנכונים בכדי שהמצבה תחזיק לאורך הזמן הארוך ביותר. 

מהי מצבה? 

מצבה היא בעצם סוג של אבן בעלת כיתוב חקוק המסביר מי היה הנפטר ומה זוכרים ממנו. המצבה בעצם מהווה סוג של תרגום לתחושות וזיכרונות מן הנפטר שהיה קרוב לליבנו. את המצבה מתקינים לרוב כ- 30 ימים לאחר פטירתו של הנפטר ולמנהג זה קוראים "גילוי מצבה". לבנות את המצבה זה לא עניין של מה בכך ויש לבצע עבודה רבה וכן בכדי שתהיה מוכנה בעת גילוי המצבה יש להתחיל בעבודתה זמן רב ככל הניתן.

רשימת הקדשה על מצבות באתר טופ מצבות >>

בירור עם בית העלמין

קודם כל חשוב לבצע בירור מול בית העלמין בו אתם קוברים את הקרוב לליבכם. לכל בית עלמין יש תקנות משלנו ואפילו חלקם מחייבים באחידות המצבות. חלק מבתי העלמין מגבילים צורות כיתוב שונות כמו בבתי עלמין צבאיים לדוגמא. על כן חשוב לבצע בדיקה אל מול בית העלמין שבו אתם קוברים את יקיריכם בכדי שלא יהיו בעיות עתידיות עם גילוי המצבה. 

בחירת האבן

ישנם סוגים שונים של אבנים לסוגי המצבות השונים, אבן החברון לדוגמא מהווה אבן גיר קשה וצפורה והיא נוחה לעבודה יחסית. היא מהווה אופציה זולה באופן יחסי והיא בהירה ובעלת מראה ייחודי ביותר. השיש הטורקי לעומת זאת מחזיק בגוונים אפרפרים והוא מאוד איכותי ומאוד עמיד ולכן גם יקר יותר מאבן החברון לדוגמא. לכן חשוב לבדוק על סוגי האבנים ובכך לבצע את הבחירה הנבונה ביותר בשבילכם ובשביל לכבד את יקיריכם. 

בחירת חריטה

גם לבחירת הכיתוב יש משמעות רבה בעולם המצבות, לדוגמא ניתן לבצע חריטה באבן על ידי שימוש בהתזת חול בלחץ גבוה או ע"י חריטה בלייזר. ישנה אפשרות גם להבריג את האותיות או להשתמש באותיות תבליט לדוגמא וכמובן קיימת האפשרות של שימוש באותיות הפוכות שהיא גם אפשרות שכיחה ביותר. 

לדבר עם הקרובים

לפני החלטה על סוג האבן וסוג החריטה תבצעו בדיקה עם הקרובים, תשמעו מה יש להם לומר על יקיריכם מאחר ואנחנו לא רוצים לפגוע בכבודו של אף אחד וכמובן שלחלקם יהיו אף הצעות שיכולות לעזור לנו בימים קשים אלו.

לסיום אתם צריכים לזכור שהרגע שבו אנחנו מאבדים את הקרובים לנו זה רגע קשה אבל לטיפים הנ"ל יש משמעות רבה בכל הקשור לתקופה הקשה שאתם עוברים. להתייעץ עם הקרובים לנו על הסוגים השונים יכול לייעל את התהליך וכן להקל עליו במקצת. 

רוצים לשמוע פרטים נוספים? בקרו באתר טופ מצבות.

 

הדברה נגד מזיקים

חומרי הדברה אקולוגיים

אחת מהבעיות המציקות ביותר שמופיעות לעתים בבתים שלנו היא נוכחות של תיקנים, מכרסמים או חיות אחרות. זוהי תופעה נפוצה שמתגברת בחודשי השנה החמים ואין בית בישראל שלא מכיר אותה. פרט לבעיה התברואתית שהג'וקים מביאים עימם, מדובר במטרד שמשפיע על איכות חיינו ממש. כאשר מופיעים חרקים ומזיקים בבית, הפתרון היחיד לטווח ארוך הוא ביצוע הדברה.

צוות אתר המדבירים נט שופך קצת אור על הנושא: הסיבה לכך שהדברה מקצועית היא הפתרון המומלץ היא שכאשר מבחינים בחרקים לעתים קרובות בבית, הדבר מעיד על כך שישנו מקום מסתור כלשהו שבו הם מתרבים ושבו האוכלוסייה שלהם גדלה. לכן יש צורך בהדברה של מקומות המסתור הפוטנציאליים כדי לסלק אותם לתקופה ממושכת. הדבר נכון לגבי תיקנים, נמלים, חרקים מכל הסוגים וגם לגבי חיות גדולות יותר. כאשר בבית ישנם עכברים, חולדות או מכרסמים קטנים, לעתים יש ללכוד אותם ופתרון ההדברה פחות רלוונטי עבורם.

מה זו הדברה אקולוגית?

כולנו יודעים שחומרי ההדברה שבהם עושים שימוש בבתים הם בעצם רעלים. רק רעלים יכולים לקטול את המזיקים ולכן מדובר בחומרים שלא מומלץ לבני אדם להיות חשופים אליהם. חומרים אלו יכולים להיות מזיקים גם לסביבה, ולא רק לבני האדם.

מאחר וקיימת מגמה כללית בעולם התעשייה לפתח חומרים אקולוגיים וירוקים שאינם מזיקים לסביבה – גם בתחום ההדברה פותחו חומרים כאלו. חומרי הדברה אקולוגיים מבוססים על הדברה ביולוגית ועל חומרים טבעיים שדוחים מזיקים ואף הורגים אותם.

מדובר בחומרים שבהם אין בכלל כימיקלים מסוכנים או שיש בהם מינון מזערי של כימיקלים כאלו. ריסוס של חומרי הדברה אקולוגיים הוא יעיל באותה המידה ומאפשר גם לבני הבית לשוב מהר יותר לשגרת חייהם הרגילה לאחר ביצוע ההדברה.

באילו חומרים משתמשים?

ישנם סוגים שונים של הדברה, חומרי הדברה אקולוגיים הם חומרים נטולי כימיקלים מזיקים. במקום הכימיקלים, נעשה בהם שימוש בחומרים טבעיים מסוגים שונים שדוחים וקוטלים מזיקים. גם חומרים טבעיים יכולים להרחיק מזיקים בבית, והדברה אקולוגית עושה שימוש ביתרון זה.

חומרים אקולוגיים מסוימים מקבלים את תו התקן של המשרד להגנת הסביבה ולכן השימוש בהם מומלץ במיוחד. חלק מהחומרים האלו נמכרים גם ברשתות השיווק וניתן לבקש מראש מהחברה שמבצעת את ההדברה להשתמש בחומרים ירוקים ואקולוגיים.

הדברה נגד מזיקים

כמה עולה הדברה אקולוגית?

העלות של הדברה אקולוגית דומה בדרך כלל לעלות הדברה שעושה שימוש בכימיקלים. בחברות הדברה רבות, מחיר המחירון עבור הדברה אקולוגית סטנדרטית מתחיל ב-200 ₪. המחיר יעלה, מן הסתם, אם יהיה צורך בריסוס חומרים בשטחים גדולים יותר וכאשר יש גם שטחים חיצוניים שבהם יש לבצע את ההדברה.

לעתים יש צורך בחומרי הדברה אקולוגיים יקרים, והדבר עלול לגרום לעלות ההדברה להיות יקרה יותר מאשר הדברה סטנדרטית עם כימיקלים. אך למרות שהמחיר יכול להיות יקר יותר, לקוחות רבים מעדיפים לשלם את המחיר הגבוה מאחר והדברה זו היא ירוקה וטובה יותר לבית ולסביבה.

פרסומת הדברה

מצבר לטויוטה יאריס

טויוטה יאריס היא מכונית סופר מיני איכותית ומרשימה, כאשר בשנת הושקה הדור השלישי והמשופר שלה.
טויוטה יאריס קיבלה ביקורות מצוינות הן על העיצוב שלה, הן על המנוע החסכוני והן על תא הנוסעים המרווח שלה.
מהסיבה הזאת, אם יש לכם Toyota Yaris אתם ודאי שבעי רצון מהרכב שאתם מחזיקים ברשותכם, אך יחד עם זאת, בכדי שתוכלו להמשיך ליהנות מהרכב המרשים ומהביצועים שלו, חשוב מאוד לדאוג למצבר.

מבצע מיוחד עבור מצבר ל Toyota YARIS :

מצברים לטויוטה יאריס סטארט אפ  60 אמפר החל מ-370 ₪

מצבר לטויוטה יאריס 60 אמפר מבית שנפ מ-460 ₪

מצבר לטויוטה יאריס וולטה מ-395 ₪

להזמנות השירות עד הבית התקשר: 054-9360992

מצברים לטויוטה יאריס

כידוע, למצבר יש אורך חיים הנע בין 3 ל-4 שנים – כאשר תאריך ההתקנה או הייצור מוטבע על גביו. יחד עם זאת, אם אתם מרבים בנסיעות או שאתם משתמשים ברכב לנסיעות ארוכות, חשוב שתדעו שפעולות אלו מקצרות אל חיו של המצבר.

מצברים מומלצים לטויוטה יאריס

מצברים ליאריס

צריכים מצברים לטויוטה יאריס ?

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מאור מצברים וליהנות ממצברים איכותיים מבית המותגים המובילים ועם אחריות יצרן מלאה.

מאור מצברים אף מציעים שירותים עד הבית במסגרתם המצבר יגיע עד אליכם הביתה ויותקן במקום וזאת תוך כ-60 דקות ממועד הפנייה.

להזמנות  מצברים לטויוטה יאריס בשירות עד הבית התקשר: 054-9360992

מאמר מומלץ: מצברים לרכבים ממונעים עד הבית

כמה עצות מועילות לטיול בילתי נשכח ,מהנה ופורה במרוקו

כאשר אומרים טיול למרוקו כולם אומרים שזה טיול ליוצאי מרוקו כדי לעשות טיול שורשים לבדוק מהיכן הגיעו אבותיהם אל ארץ הקודש. אך למשעה מרוקו יכולה להיות אטרקציה מהנה ומיוחדת עבור מטיילים.

מרוקו שופעת במקומות מרהיבים עוצרי נשימה מיוחדים שתמצאו אך ורק במרוקו ולןא בשום מקום אחר הממלכה הקסומה הזו היא מוקד לתיירות מכל רחבי העולם ולא רק לטיול שורשים כפי שחושבים.

ניתן לטייל במרוקו במהלך כל השנה כולה היות ומרוקו מתחלקת לארבעה אזורים עיקריים שבכל אחד מהם ניתן לבקר בעונה אחרת של השנה וליהנות משלל הנופים המרהיבים והססגוניים בנמצאים במרוקו. ארבעת האזורים שבהם מחולקת מרוקו הינם: האטלס, הריף , הסהרה והחוף והיות ומרוקו שוכנת מצד אחד על חופי הים התיכון ומצד שני על חופי האוקיאנוס האטלנטי ניתן ליהנות במרוקו משני סוגי החופים המרהיבים.

למעשה חשוב לזכור כי לפני שנוסעים למרוקו עליכם לקבל ויזה כדי שתוכלו להיכנס למרוקו עד לפני כמה שנים טובות הייתה שגרירות מרוקו בישראל ותמורת כמה דולרים בודדים יכולתם להוציא ויזה בקלי קלות כיום לאחר שהתחילה האינתיפאדה מרוקו הסירה את שגרירותה מישראל וכעת ניתן לקבל ויזה למרוקו בשני דרכים ילידי מרוקו יכולים לקבל ויזה כאשר הם מגיעים לשדה התעופה במרוקו מידית ואינם צריכים אשור מוקדם כדי להיכנס למרוקו אולם יליד הארץ יכולים לקבל ויזה כאשר הם מגיעים בקבוצות מאורגנות ורק אז ניתן לקבל ויזה ואם רוצים להמשיך את הטיול לבד בכוחות עצמאיים ניתן להיפרד מהקבוצה לאחר מכן כמו כן ניתן לגשת לחברות התיירות השונות כדי לקבל ויזה על יד בקשה לטיול ויזה במרוקו. היו כאלו שניסו להתחכם ולקבל ויזה במרוקו ופשוט טסו עד מרוקו וחזרו מיד בחזרה לארץ כיון שלא קיבלו ויזת כניסה למרוקו לכן לא מומלץ לנסות לקבל ויזה לבד כי לרוב המקרים דבר זה אינו ניתן לחלוטין.

בכל מקרה מיש רוצה ליהנות מטיול למרוקו ובמיוחד אם הוא אינו יליד מרוקו לא מומלץ לנסוע לבד למרוקו במקרים כאלו תפסידו הרבה מקומות ואתרים שלא תוכלו להיכנס באופן עצמאי ושלא לדבר על חוסר הידע כיצד להגיע אל כל המקומות השונים וכמובן להיכנס אליהם.

ישנם כיום הרבה טיולים מאורגנים למרוקו על ידי חברות התיירות השונות הטיול המומלץ ביותר הוא טיול למרוקו עם מדריך פרטי בקבוצות קטנות כך לא תרגישו שאתם נמצאים בטיול מאורגן גדול ומלא אנשים ותרגישו אבודים בין כל הקבוצה הגדולה זהו למעשה שילוב של טיול פרטי עם מדריך פרטי שנותן עבורכם את המרב מטיול למרוקו תוכלו ליהנות משלל המקומות היפים הנופים המרהיבים והכל יחד עם מדריך שילווה אתכם במהלך כל הטיול בלי להרגיש שאתם נמצאים תחת קבוצה גדולה ומסורבלת.

למידע על סבב טיולים למרוקו ניתן לבקר באתר אל מרוקו בכתובת: https://www.xn--9dbaajfbubil4hk.com/ , הטיולים מתעדכנים מדי כמה שבועות ותוכלו להצטרף לטיול מאורגן למרוקו עם ג'קי. הטיולים למרוקו כוללים אוכל כשר, טיול במקומות הכי תיירותיים במרוקו , קברי צדיקים ומקומות שחשובים ליהודים ועוד אטרקציות נוספות!.

הנאה מובטחת! קיץ שמח!

לוקחים אתכם אל מרוקו!

לוקחים אתכם אל מרוקו!

מטיול במרוקו עם אל מרוקו

מטיול במרוקו עם אל מרוקו