ליטוש אבן טבעית לריצוף

לפני שנתחיל בפוסט על האבן כדי לצפות בסרטון מקדים איך עושים פוליש לאבן בצורה מקצועית כדי להבין על מה אנחנו מדברים.

האבן הטבעית היא סוג ריצוף מועדף על ידי רבים. למעשה, האבן הטבעית נחשבת ליפה מאד. בכלל, המוצרים היוקרתיים בהקשר של עיצוב הבית בדרך כלל טבעיים במקורם. למרות היתרונות הרבים והיופי האותנטי של ריצוף בעזרת אבן, ישנם גם מאפיינים של ריצוף אבן שיכולים להיחשב לפחות מוצלחים ואהודים. למשל, פגעי הסביבה הניכרים באבן. כך, הרבה פעמים הולכים לאולם תצוגה, בוחרים באבן טבעית עבור ריצוף ומקבלים משהו אחר לחלוטין. אולם, מדובר באותו הריצוף בדיוק. מה שקרה הוא התהליך- האחסון, צבירת האבן וכן הלאה גורמים לכל אבן להיראות אחרת. כשעוסקים בחומרים טבעיים, יש לקחת בחשבון שהטבע אינו אחיד ויוצר מראה שונה הבנוי ממרקמים משתנים. כל אלו יבואו לידי ביטוי באבן שבחרתם. כמובן שיש אנשים שאוהבים את חוסר האחידות הזו. אם אתם מעוניינים להפוך את ריצוף האבן לאחיד יותר או שאתם רוצים לנקות את הריצוף ממגוון הפגמים שהוא ספג, ליטוש אבן הוא הדרך שלכם.

מה זה ליטוש אבן?:

שטיפת ריצוף אבן נעשית כמו כל שטיפה של רצפה אחרת. אולם, אם רוצים להיפרד מכתמים משמעותיים שהוטבעו באבן הוא מהצטברות של אבק בתום תהליך של בנייה או שיפוץ, שטיפה עשויה שלא להספיק לצורך ניקוי האבן. מה שיש לעשות הינו ליטוש. הליטוש נועד לתת לאבן מראה כמה שיותר נקי ועם זאת טבעי. האופן בו נעשה הליטוש הינו כדלהלן- בתחילה יש לפתוח את הפוגות ולמלא אותן מחדש בדבק. זהו שלב מקדים. בשלב הבא, ישנו תהליך הליטוש עצמו במהלכו עושים שימוש במכונה מתאימה עם ראש מסתובב. המכונה מורידה מריצוף האבן את השכבות העליונות. באמצעות מעבר של המכונה על כל המשטח המרוצף, נוצר מראה אחיד של הרצפה. חשוב מכך, האבן הטבעית אינה אחידה גם בגובה שלה. בעזרת פעולת הליטוש, ריצוף האבן נעשה אחיד בגובהו ויוצר מראה הרבה יותר יפה. לבסוף, זאת הדרך לאטום את הרצפה לחדירה של נוזלים.

ליטוש אבן חדשה:

אם בחרתם ריצוף מאבן, כאן המקום ליידע אתכם שאין אפשרות להתקין את הריצוף בלי ללטוש אותו לאחר ההתקנה. אם לא תעשו את הליטוש לאחר ההתקנה, האבן שלכם לא תראה כמו זו שראיתם בתצוגה ואף הרבה יותר רחוק מזה. כמו כן, הרצפה שלכם עשויה להיות עקומה ולא אחידה. לכן, ליטוש אבן חדשה הוא מחויב המציאות ויש להיות מוכנים אליו כבר בזמן בחירת הריצוף וקנייתו.

חברת ליטושי אבן ושיש מקצועית:

חברת ליטושים מומחית מבינה את השפה של האבן הטבעית והשיש. חברת  ליטושים מעסיקה עובדים עם ידיים מעולות לעבודה עם אבן והרבה מאד רצון לתת לאבן שלכם את המראה המתאים לה. בעזרת שירותי החברה, תמורת מחיר הגון לחלוטין תוכלו ללטש את הריצוף שלכם, לקבל חוות דעת ממומחים שיעזרו לכם להבין כיצד לתחזק את הרצפה בהמשך ותיהנו משירות לקוחות מעולה.